Wojsko inwestuje w regionie. Jak przekazał burmistrz miasta i gminy Susz, Marcin Mądry niebawem ruszy budowa jednostki wojskowej w gminie, którą kieruje. To realizacja planów wzmocnienia obronności w naszym regionie.
Przywrócona jednostka wojskowa w Ostródzie
W Ostródzie stacjonuje batalion czołgów wchodzący w skład 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej (podlegającej pod 16. Dywizję Zmechanizowaną). Jednostka ta zajmuje historyczny kompleks „czerwonych koszar” przy ulicy Grunwaldzkiej. O przywróceniu jednostki zadecydowano w 2023 roku. Wówczas ministrem Obrony Narodowej był Mariusz Błaszczak, który zapowiadał rozwój i inwestycje w województwie Warmińsko-Mazurskim.
Wojsko inwestuje u sąsiadów. Budowa jednostki wojskowej za 41 milionów złotych
7 listopada 2024 roku burmistrz miasta i gminy Susz podpisał akt notarialny, na mocy którego samorząd zbył teren blisko 6,4 ha ziemi przy ulicy Piastowskiej w Suszu na rzecz Agencji Mienia Wojskowego. Transakcja opiewała na 3 874 500 złotych. Wczoraj (22.05) Marcin Mądry burmistrz Susza poinformował, co daje z wojskową inwestycją.
Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe na budowę jednostki wojskowej w Suszu. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum: Zakład Ogólnobudowlany s.c. Marek Słowikowski, Sławomir Słowikowski, ST&T Kądziela, Zawadzki sp.j. oraz TomBud Tomasz Pleskowicz. Wartość zamówienia wynosi 41 543 763,76 złotych. Zgodnie z harmonogramem wykonanie dokumentacji projektowej nastąpi w terminie do 210 dni od podpisania umowy. Zakończenie robót budowlanych jest planowane do 30 czerwca 2027 roku.

Jednostka wojskowa w Suszu wejdzie w skład brygady artylerii 1. Dywizji Piechoty Legionów. Ma tam stacjonować około tysiąca żołnierzy.




