Nasz Głos Ostróda

Piszemy o tym, co nas boli, co nas cieszy. O tym, co dla nas, mieszkańców Ostródy i okolic, jest ważne, o tym co nas interesuje.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ JOANNĄ BATOR W MORĄGU

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Joanną Bator.

Joanna Bator Jest z wykształcenia kulturoznawczynią i filozofką. Doktorat z filozofii obroniła w Polskiej Akademii Nauk. Dla literatury porzuciła pracę naukową. Za reportaż Japoński wachlarz (2004) otrzymała nagrodę im. Beaty Pawlak. Międzynarodowe uznanie przyniosła jej pierwsza powieść Piaskowa góra (2009). Jej „wałbrzyska trylogia” – Piaskowa Góra (2009), Chmurdalia (2010) oraz Ciemno, prawie noc (2012) – jest tłumaczona na wiele języków. Powieść Ciemno, prawie noc zdobyła w 2013 nagrodę Nike. Niemieckie przekłady Piaskowej Góry i Ciemno, prawie noc znalazły się w finale Międzynarodowej Niemieckiej Nagrody Literackiej, za Chmurdalię Joanna Bator otrzymała w 2014 szwajcarską Spycher Prize, a w 2017 uhonorowana została za całokształt twórczości niemiecką Nagrodą Literacką im. Stefana Heyma oraz niemiecką Nagrodą Literacką Usedomer. W 2018 otrzymała niemiecką Nagrodą Literacką im. H. Hessego. Autorka mieszka w Podkowie Leśnej, a mentalnie przebywa ostatnio na emigracji w Japonii, czego efektem jest Purezento (2017). Jej starą pasją jest bieganie, a nowszą japoński taniec butoh.

Spotkanie finansowane jest ze środków Instytutu Książki i dedykowane uczestnikom Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy MBP.

Wszystkich miłośników twórczości Joanny Bator zapraszamy 5 listopada do Sali W wielofunkcyjnej o godzinie 16:00.

 

Data

Lis 05 2019

Czas

16:00

Lokalizacja

Biblioteka w Morągu
Kategoria
error: Kopiowanie zabronione.