Nasz Głos Ostróda

Piszemy o tym, co nas boli, co nas cieszy. O tym, co dla nas, mieszkańców Ostródy i okolic, jest ważne, o tym co nas interesuje.

WYSTAWA MALARSTWA ANI SWOBODY “WEWNĘTRZNE ŚWIATŁO”

Zapraszamy do Galerii Sztuki w ostródzkim Zamku.

WERNISAŻ: 6 września o godz. 18:00 wstęp wolny
WYSTAWA będzie udostępniona do zwiedzania od 7 września,
zapraszamy od wtorku do soboty w godz. 10:00 – 17:00

Ania Swoboda urodziła się w Polsce w Tomaszowie Mazowieckim. W 1988 roku ukończyła Liceum Plastyczne w Łodzi ze specjalizacją Dekoratorstwo – WYSTAWIENNICTWO. W 1990 r. przeniosła się do Włoch, do Rzymu; w latach 1992–1993 uczęszczała do „Accademia del Superfluo” (sztuki dekoracyjne; trompel’oil, malarstwo iluzjonistyczne, stencil).
W 1997 roku, po ukończeniu Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie w katedrze prof. Nunzio Solendo, wkroczyła w środowisko artystyczne stolicy, wystawiając swoje obrazy w różnych galeriach i uczestnicząc w licznych pokazach grupowych z młodymi artystami.

Od 2000 roku rozpoczęła swoje szczególne studium aktów, proponując zupełnie nowy figuratywizm, który opiera się na jego intymnej istocie w powietrznych barwach. Od 2003 roku koncentruje swoją działalność artystyczną na skardze społecznej dotyczącej łamania praw człowieka we współczesnym świecie.

W 2005 roku założyła stowarzyszenie kulturalne „ARTE CONTINUA”, które zajmuje się wyłącznie promowaniem sztuki wizualnej młodych artystów.

Od 2009 roku rozpoczęła się seria instalacji. Łączy malarstwo z technologią, wykorzystuje trójwymiarowość pracy, aby pobudzić obserwatora do uważniejszej i bardziej świadomej refleksji nad otaczającym go środowiskiem i możliwych szkód, jakie jego działania mogą wywołać, jeśli nie są kontrolowane. Bodźce dźwiękowe, wizualne i chromatyczne są narzędziami do precyzyjnego potępienia współczesnego społeczeństwa i oferują krytyczną interpretację systemu.

W latach 2009–2018 artystka odbyła wiele podróży artystycznych; wystawiała we Włoszech,
w Hiszpanii, Holandii, Chinach, Tunezji, Grecji, Turcji, Korei Południowej, Szwajcarii i Polsce nawiązując kontakt z najbardziej innowacyjnymi osobistościami światowej sceny artystycznej.

Udział w sympozjach (m.in.International Art Sympozjum) pozwala jej na rozwinięcie własnej ścieżki artystycznej. Jej prace znajdują się w muzeach, galeriach, kolekcji publicznych i prywatnych we Włoszech i za granicą.

Patronat Honorowy nad wystawą objął Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak.

źródło: ck.ostroda.pl

EM

Data

Wrz 07 2019

Czas

10:00

Lokalizacja

Galeria Sztuki w ostródzkim Zamku
Kategoria