Nasz Głos Ostróda

Piszemy o tym, co nas boli, co nas cieszy. O tym, co dla nas, mieszkańców Ostródy i okolic, jest ważne, o tym co nas interesuje.

XX DOŻYNKI POWIATU OSTRÓDZKIEGO

STAROSTWO POWIATOWE WRAZ Z WARMIŃSKO-MAZURSKĄ IZBĄ ROLNICZĄ Z OLSZTYNA ZAPRASZAJĄ NA XX DOŻYNKI POWIATU OSTRÓDZKIEGO. W DNIU 8. WRZEŚNIA 2019 ROKU ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA PRAC POLOWYCH, W KTÓREJ TO UCZESTNICZYĆ BĘDĄ SAMI ROLNICY, JAK RÓWNIEŻ POLITYCY I WŁADZE SAMORZĄDOWE. NA TO WYDARZENIE W SZCZEGÓLNOŚCI ZAPRASZAJĄ ANDRZEJ WICZKOWSKI – STAROSTA OSTRÓDZKI ORAZ JAN HEICHEL – PREZES WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ IZBY ROLNICZEJ.

Reklama

Początek uroczystości zaplanowany jest na godzinę 13.30. w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta Dożynkowa wraz z poświęceniem wieńców. Następnie w barwnym korowodzie pod przewodnictwem gospodarzy i starostów dożynek, impreza przeniesie się na plac przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Czas wypełnią przemowy przedstawicieli władz różnych szczebli oraz koncerty zespołów artystycznych i ludowych, m.in. Zespoły Pieśni i Tańca Kortowo. Będzie możliwość wzięcia udziału w grach i konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Coroczną tradycją jest wyłonienie najpiękniejszego wieńca dożynkowego spośród wszystkich przygotowanych przez poszczególne gminy powiatu ostródzkiego. Oczywiście i i tym razem czeka nas ten kulminacyjny punkt imprezy. Nie zabraknie również potraw i produktów kulinarnych, charakterystycznych dla naszego regionu, które będzie można skosztować i zapoznać się z nowymi smakami.

Organizatorzy na pewno zaskoczą nas wieloma niespodziankami i zaproponują wiele powodów, dla których nie warto będzie zostać w domu, a udać się na XX Dożynki Powiatu Ostródzkiego.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

Czas

13:30 - 18:00

Lokalizacja

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie
Kategoria