Na jednej z lokalnych grup na Facebooku pojawił się dziś poruszający wpis dotyczący zwierząt. Użytkowniczka pani Aleksandra poinformowała, że przy ul. Parkowej w Ostródzie natknęła się na ciało martwego psa. Zdjęcie, które opublikowała, sugeruje, że zwierzę zostało wypatroszone. Sprawa budzi wiele pytań i niepokoi lokalną społeczność.
Spis treści
Niepokojące znalezisko – wypatroszony pies Ostróda
W poście zamieszczonym na grupie „Zaginione/Znalezione zwierzęta – Ostróda i okolice” pani Aleksandra ostrzega mieszkańców przed szokującym widokiem, jaki zastała w zaroślach przy ulicy Parkowej. Zdjęcie, które dodała, pokazuje martwego psa w bardzo złym stanie – jak twierdzi autorka posta, zwierzę wygląda na wypatroszone.
Nie wiadomo jednak, co dokładnie się wydarzyło. Czy wypatroszony pies w Ostródzie to wynik celowego działania człowieka? A może został potrącony przez samochód, a jego ciało porzucono w krzakach? Istnieje również możliwość, że został zaatakowany przez inne zwierzęta. Brakuje konkretów, ale sytuacja jest niepokojąca.
Społeczna reakcja i apel o czujność
Post wywołał wiele emocji. Internauci są poruszeni i wyrażają współczucie, ale też złość, że takie zdarzenia mają miejsce w naszym mieście. Wielu komentujących apeluje o zgłoszenie sprawy odpowiednim służbom, a także o instalację kamer monitoringu w bardziej odludnych miejscach Ostródy.
– Zwierzęta zasługują na szacunek. Nie możemy przechodzić obojętnie wobec takich sytuacji – piszą użytkownicy grupy.
Mieszkańcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów z dziećmi i pupilami w rejonie ulicy Parkowej. Jeśli ktoś zauważył coś podejrzanego lub posiada informacje na temat tego incydentu, warto podzielić się nimi z odpowiednimi instytucjami lub pod postem.
Co dalej?
Na ten moment nie wiadomo, czy sprawa zostanie oficjalnie zgłoszona i wyjaśniona. Jedno jest pewne – sytuacja, w której pojawia się temat jak wypatroszony pies Ostróda, nie powinna mieć miejsca. Odpowiedzialne traktowanie zwierząt to obowiązek nas wszystkich.
Link do posta na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/627022530737307/permalink/9179538268818981/
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać
- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!
- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!
- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!
- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację
- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym
- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)
- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko
- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

