Kultura

WYRÓŻNIENIE DLA DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI Z MORĄGA

Program Dyskusyjne Kluby Książki realizowany jest w formie programu dotacyjnego dla wojewódzkich bibliotek publicznych.W województwie Warmińsko-Mazurskim funkcjonuje 119 klubów przy bibliotekach publicznych. Przy MBP w Morągu od kilku lat również działa DKK dla dorosłych.

REKLAMAPodsumowanie rocznego planu działalności morąskiego klubu spotkało się z niezmiernie miłym akcentem, bowiem wśród 119 klubów zdobył on II MIEJSCE w ramach Grywalizacji DKK. Dla klubowiczów jest to ogromne wyróżnienie oraz niebywały powód do dumy.

W 2019 roku, klub liczy 29 członków, którzy spotykają się systematycznie dyskutując na temat literatury, przeczytanych książek, wydarzeń kulturalnych czy nagród literackich. Członkowie DKK spotkali się w tym roku 12 razy, dyskutując na temat wybranych i przeczytanych książek. W tym roku zorganizowano też 3 spotkania autorskie. Z wielką przyjemnością gościliśmy: Joannę Bator, Piotra Górskiego, Joannę Liszowską i Roberta Kornackiego.

REKLAMAWszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach, poznawać nowych autorów i gatunki literackie zapraszamy na spotkania DKK dla dorosłych przy MBP w Morągu.