Kultura

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ I WYSTAWĘ PRZEGLĄDU SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ KIODYGRESY II W GALERII AMFITEATRU

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Kiodygresy II. Będzie on zwieńczeniem II międzynarodowego przeglądu sztuki współczesnej o tej samej nazwie, zorganizowanego przez Centrum Kultury w Ostródzie wraz z olsztyńskim artystą Adamem Wyżlicem.

REKLAMA

W galerii będzie można podziwiać dzieła aż 90 artystów. 

KIODYGRESY to II Międzynarodowy Przegląd Sztuki Współczesnej. Swoje prace przedstawi 90 artystów z USA Chin Grecji Słowacji Litwy Polski, z różnych dziedzin sztuki – grafiki, fotografii, malarstwa, rzeźby.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Amfiteatru w Ostródzie 24 września o godzinie 18:00.Wystawę będzie można oglądać od 25.09.2020 do 31.10. 2020 w godzinach otwarcia galerii sztuki.

Wystawa będzie ona zwieńczeniem II Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Współczesnej o tym samym tytule zorganizowanego przez Centrum Kultury w Ostródzie i Adama Wyżlic, olsztyńskiego artystę.

We wnętrzu Galerii Amfiteatru zobaczymy dzieła 88 artystów z Polski, USA, Chin, Grecji, Francji, Słowacji, Litwy. Oprócz malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii, w tej edycji zobaczymy również rzeźby. Ideę przyświecającą Kiodygresom trafnie opisała dr Iwona Bolińska-Walendzik, której tekst jest świetnym wstępem do katalogu wystawy:

“Po zeszłorocznym sukcesie wystawy sztuki współczesnej KIODYGRESY w lidzbarskiej przestrzeni galeryjnej pomysłodawca, Adam Wyżlic podjął się organizacji drugiej edycji, tym razem w Ostródzie. Oryginalne podejście Adama sprawiło, że stworzone przez niego słowo KIODYGRESY ewidentnie kojarzy się nam z artystycznym przeglądem współczesnej sztuki. W ubiegłym roku pisałam, że KIODYGRESY to słowo złożone i że dygresy brzmią znajomo. Wydają się mieć coś wspólnego z dygresją, która jest wtrąceniem w wypowiedź czegoś może mniej istotnego, ale za to czasami ubarwiającego opowieść, czasami ją dobitniej podkreślającego. Co do KIO, to brakuje tam mocnej spółgłoski, ale i tak jest interesujące. Czym jest sztuka, odbiciem rzeczywistości, kreowaniem nowych światów, będących odzwierciedleniem naszego ja, naszego być tu i teraz. Może jak dziecko pytające, „KIO ty jesteś?”, artysta widzi świat po swojemu. Każdy chce stworzyć swoją wyjątkową przestrzeń w sztuce, być rozpoznawalny.
Tworzymy nowe rzeczywistości, jak Adam Wyżlic stworzył słowo i dziś przekonani jesteśmy do niego.
I tak KIODYGRESY przegląd współczesnej sztuki, skupił dziewięćdziesięciu artystów z rożnych krajów: Polski, USA, Chin, Grecji, Francji, Słowacji, Litwy. Oprócz malarstwa, grafiki, rysunku, fotografii, w tej edycji zobaczymy również rzeźby. Organizatorzy zapraszają do Ostródy do Galerii Amfiteatr należącej do Centrum Kultury w Ostródzie.”tekst: dr Iwona Bolińska-Walendzik

Wernisaż 24.09.2020r. (czwartek) godz. 18:00
Galeria Amfiteatru w Ostródzie, ul. Mickiewicza 17a
zapraszamy na stronę: www.kiodygresy.pl