Pierwsi ostródzcy seniorzy skorzystali już z dobrodziejstw programu Miasta Ostróda „Złota Rączka dla Seniora”. Skorzystali i jak wynika z pierwszych opinii są zadowoleni.
Program już działa!
Przypomnijmy, że program powstał, by pomóc ostródzkim seniorom w bezpłatnych drobnych naprawach.
Ostródzcy seniorzy potrzebują naszej pomocy. Coś, co dla osób młodszych wydaje się proste i łatwe, seniorom może sprawiać trudność. Dlatego nie możemy przechodzić obok ich potrzeb obojętnie i stąd pomysł na to, by w taki sposób ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Zasługują na naszą pomoc i wsparcie – powiedział Burmistrz Miasta Ostróda Zbigniew Michalak
Burmistrz sam odwiedził kilku pierwszych seniorów po wykonaniu usługi i zebrał opinię na temat jej wykonania oraz porozmawiał na temat problemów, z jakimi Seniorzy w Ostródzie muszą się mierzyć.
Co to jest „Złota Rączka dla Seniora”?
Program pomocy ma na celu zapewnienie nieodpłatnej pomocy ostródzkim seniorom w drobnych, domowych naprawach, niewymagających natychmiastowej interwencji, np. regulacja drzwi i okien, wymiana uszczelek w przeciekającym kranie, wymiana żarówki, montaż gniazdka, obrazów, luster, podłączenie pralki, odpowietrzenie kaloryferów, montaż lub wymianę zamków, klamek w drzwiach. Pomoc w ramach Programu przysługuje Seniorom, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
1. ukończyli 65 rok życia – w przypadku mężczyzn oraz 60 rok życia – w przypadku kobiet;
2. są mieszkańcami miasta Ostróda;
3. stale zamieszkują w lokalu, w którym ma być wykonana usługa,
4. dochód uzyskany w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku o objęcie Programem nie przekracza 100% minimalnego wynagrodzenia za pracę netto (1 920,62 zł) – w przypadku osoby mieszkającej samotnie oraz 80% minimalnego wynagrodzenia za pracę netto (1 536,50 zł) – w przypadku osoby mieszkającej z małżonkiem (partnerem).
Aby skorzystać z pomocy przewidzianej w Programie należy zadzwonić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30 pod nr: 89 646-22-01 i wskazać, jakiego rodzaju wsparcie jest potrzebne. Pracownicy MOPS przyjmą i zweryfikują wszystkie zgłoszenia, a następnie umówią wizytę wykonawcy, który dokona naprawy. Usługi zrealizowane w ramach Programu są potwierdzane pisemnie w karcie wykonania usterki.