Minęło 6 lat od 8. edycji półmaratonu świętego Jerzego w Ostródzie. Twórca sportowej imprezy postanowił wspólnie z Miastem Ostróda i dawnymi partnerami przywrócić wydarzenie. W tym roku bieg zostanie rozegrany 8 czerwca. Biegacze przemierzą 2. pętle ulicami miasta. Uwaga – jest zmiana trasy półmaratonu!
Tradycja biegowa w Ostródzie
Półmaraton świętego Jerzego w Ostródzie był imprezą cenioną w środowisku biegaczy. Co roku na starcie biegu stawało ponad 100 zawodników. Dlaczego była 6-letnia przerwa? Oficjalnie nikt nie chce o tym mówić. Nieoficjalnie możemy podać, że współpraca organizatora Krzysztofa Bagińskiego i poprzedniej ekipy rządzącej miastem nie układała się zbyt dobrze. Wszyscy z zadowoleniem przyjęli informacje o tym, że półmaraton wraca! Pisaliśmy o tym w tym artykule – LINK.
Zmiana trasy półmaratonu świętego Jerzego w Ostródzie
9. edycja półmaratonu świętego Jerzego będzie rozegrana na nowej trasie. Meta i start nadal pozostają w ostródzkim amfiteatrze. Zawodnicy pokonają 2 pętle po 10,5 kilometra. O przyczynach zmian mówi nam organizator Krzysztof Bagiński.
Wszystkie elementy charakterystyczne zostają, ale rezygnujemy z podbiegu. Rysowałem tę trasę na nowo z powodu tego, że aleja Lipowa jest w remoncie a trasę musimy podać żaby zawodnicy o niej wiedzieli. W wyznaczeniu pomagał mi Paweł Tadajewski. W nowej trasie będzie trochę więcej o Wałdowie. Zamiast w nadrzeczną bieg puściliśmy Olsztyńską. Na rondzie skręcamy w Drwęcą i następnie w ścieżkę rowerową nad rzeką Drwęcą. Rezygnujemy z odcinka po Placu 1000-lecia.

Duże zainteresowanie biegiem.
Zainteresowanie 9. edycją półmaratonu świętego Jerzego w Ostródzie jest duże. Na nieco ponad miesiąc przed startem na liście jest zapisanych 200 zawodników. Tutaj podajemy LINK do strony gdzie możecie się zapisać i stanąć do rywalizacji.
- Ratowali biegacza. Wypadł z noszy, a przyczepka quada ratowniczego miała po nim przejechać

- Mikołaj Kęsik srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Żaków w tenisie stołowym!

- Prohibicja w gminie Miłomłyn. Między 22 a 6 rano nie kupisz tam alkoholu!

- Marketowi oszuści. Skroili ostródzki market budowlany na 1000 złotych!

- Strażacka Izba Pamięci Gminy Ostróda — Wójt Fijas odpowiedział na interpelację

- Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym

- Powiat ostródzki: Nowe oferty pracy (15-22.06)

- Adrian Przybyła wygrał X Półmaraton św. Jerzego. Świetny bieg Sandry Kopiczko

- Przysięga wojskowa w Morągu. Mamy nowych żołnierzy

- Muzeum PRL w Ostródzie otwarte!

- Adam Karczewski zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym — Prowadź Nas Święty Janie Pawle II

- Plaże w Ostródzie. Ratownicy będą od 27 czerwca





