Kronika 112

1 OSOBA ZGINĘŁA, 1 OSOBA RANNA W WYPADKU W KALBORNII (GMINA DĄBROWNO)

Niestety kolejny weekend zaczyna się tragicznie. Przed około godziną informowaliśmy Was o wypadku drogowym w miejscowości Kalbornia w Gminie Dąbrówno i walce o życie jednego z poszkodowanych. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

REKLAMA

Jak poinformowała nas asp. Anna Karczewska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie do zdarzenia doszło dziś, w piątek 16 października na drodze wojewódzkiej 542 w Kalborni.  Z nieznanych przyczyn kierujący pojazdem Mitsubishi jadąc w kierunku Działdowa zjechał na przeciwległy pas i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby.

Jak przekazał nam st, kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, strażacy otrzymali wezwanie około godz. 18:45. Na miejsce zadysponowano Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Ostródy, Działdowa oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Dąbrówna i Uzdowa.

Po przybyciu strażaków na miejsce wypadku okazało się, że sytuacja jest dramatyczna. Samochód, którym podróżowali mężczyźni  został potężnie zniszczony. Obydwaj poszkodowani byli zakleszczeni w samochodzie. Strażakom przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do ratownictwa drogowego udało się wyciągnąć dwóch nieprzytomnych mężczyzn z samochodu.

Jeden z poszkodowanych po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego zaczął odzyskiwać przytomność i został odwieziony do szpitala w Działdowie.

O życie drugiego mężczyzny trwała heroiczna walka strażaków i zespołu ratownictwa medycznego. Podczas trwającej na miejscu wypadku przez około półtorej godziny akcji reanimacyjnej udawało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanego, które po chwili znów ustawały. Niestety mężczyzny nie udało się uratować i lekarz stwierdził zgon.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu wciąż pracują służby. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Tydzień temu informowaliśmy Was o wypadku na tej samej drodze, także  w Kalborni. Wówczas śmierć poniósł 21-letni kierowca samochodu ciężarowego. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: GMINA DĄBRÓWNO: 21-LATEK ZGINĄŁ W TRAGICZNYM WYPADKU SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO

Foto: kpt. Mateusz Pawlaczyk, KP PSP Ostróda