Kronika 112

1 OSOBA REANIMOWANA PO WYPADKU W KALBORNI (GMINA DĄBRÓWNO). TRWA AKCJA RATOWNICZA

Podobnie jak poprzedni weekend (gdy na drogach powiatu ostródzkiego zginęły 2 osoby), także i ten zaczyna się bardzo źle. Dziś, w piątek 16 października przed godziną 19:00 doszło do dramatycznego wypadku drogowego w miejscowości Kalbornia w Gminie Dąbrowno.

REKLAMA

Jak przekazał nam st, kpt. Grzegorz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, przed godziną 19:00 strażacy otrzymali informację o wypadku drogowym w Kalbornii koło Dąbrowna. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn samochód osobowy, którym podróżowało dwóch mężczyzn, zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Jako, ze miejsce znajduje się w pobliżu granicy dwóch powiatów, na miejsce zadysponowano Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Ostródy, Działdowa oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Dąbrówna i Uzdowa.

Po przybyciu na miejsce wypadku okazało się, że sytuacja jest dramatyczna. Samochód, którym podróżowali mężczyźni  został potężnie zniszczony. Obydwaj poszkodowani byli zakleszczeni w samochodzie. Strażakom przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do ratownictwa drogowego udało się wyciągnąć dwóch nieprzytomnych mężczyzn z samochodu.

Jeden z poszkodowanych po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego zaczął odzyskiwać przytomność i został odwieziony do szpitala, o życie drugiego wciąż trwa walka.

Jak informuje st, kpt. Grzegorz Różański, mężczyzna od ponad godziny jest reanimowany na miejscu zdarzenia. Co pewien czas wracają czynności życiowe, jednak po chwili znów ustają.

AKTUALIZACJA: Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

Droga jest zablokowana.

Tydzień temu informowaliśmy Was o wypadku na tej samej drodze, także  w Kalborni. Wówczas śmierć poniósł 21-letni kierowca samochodu ciężarowego. O tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: GMINA DĄBRÓWNO: 21-LATEK ZGINĄŁ W TRAGICZNYM WYPADKU SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO

Foto: kpt. Mateusz Pawlaczyk, KP PSP Ostróda