Kultura

3 NOWE OTWARTE STREFY AKTYWNOŚCI W OSTRÓDZIE JUŻ PRAWIE GOTOWE

Kolejne miejskie inwestycje na ukończeniu. Terminowo do końca października ma zakończyć się w Ostródzie budowa trzech tak zwanych Otwartych Stref Aktywności. Są to zewnętrzne siłownie i place zabaw. Miasto otrzymało na to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

REKLAMA

Ostródzkie Otwarte Strefy Aktywności (OSA) powstają na plaży miejskiej w Kajkowie, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym na osiedlu Plebiscytowym oraz Ogrodzie Jakuba na Wzgórzu św. Franciszka (pot. Jaracza). Pieniądze na budowę OSA dołożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki, które drugi rok z rzędu “rozdało” dofinansowania na Program Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo – Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym.

Otwarte Strefy Aktywności to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą między innymi urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Budowa ostródzkich stref aktywności ma zakończyć się do końca października.