Inwestycje/Biznes
Pkp Otwiera Przejścia Podziemne Na Dworcu W Ostródzie. Koniec Inwestycji Coraz Bliżej
PKP otwiera przejścia podziemne na dworcu w Ostródzie. Koniec inwestycji coraz bliżej

To bardzo dobre wiadomości dla podróżujących koleją. PKP otwiera przejścia podziemne na dworcu w Ostródzie. Przeprawy łączące ulice 11 listopada i Słowackiego, a także poszczególne perony zostały udostępnione dziś (06.03) o godzinie 14. To przełomowy etap całej inwestycji polegającej na przebudowie dworca w naszym mieście.

PKP otwiera przejścia podziemne na dworcu w Ostródzie. Koniec inwestycji coraz bliżej

W naszym mieście trwa się jedna z większych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. To modernizacja stacji kolejowej. Prace warte ponad 250 milionów złotych rozpoczęły się w 2024 roku. Inwestycja wkracza w ważny dla mieszkańców etap, udostępnienie nowego przejście podziemnego. Dziś (06.03) odbył się briefing prasowy połączony z otwarcie przejść podziemnych łączących ulice 11 listopada z ulicą Słowackiego, a także wszystkimi peronami. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Głównym wykonawcą modernizacji stacji jest firma TORPOL.

O czym muszą pamiętać podróżni?

  • Od 6 marca dostępne są podziemne przejścia łączące ulice Słowackiego i 11 listopada, a także poszczególne perony,
  • Zlikwidowano tymczasowe ciągi komunikacyjne po torowisku. Wejście na nie może od 6 marca grozić mandatem,
  • Przejście podziemne skomunikowało wszystkie perony — dostępne są również widny dla osób ze szczególnymi potrzebami.
  • Nadal zamknięte jest zejście z dworca kolejowego do przejścia podziemnego. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Między innymi wykonywana jest krata, którą będzie zamykany teren dworca od strony przejścia podziemnego.

Planowane zakończenie modernizacji stacji kolejowej w Ostródzie przewidziano w sierpniu tego roku.


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.