Ostródzianka oszukana na 15 tysięcy złotych. Miał być zysk na kryptowalutach! Jest strata i zawód. Wszystko jest o tyle zastanawiające, że oszuści zwodzili kobietę przez kilka miesięcy. 76-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego. Kobieta, zachęcona internetową ofertą szybkiego zysku z inwestycji w kryptowaluty przekazywała pieniądze fałszywym ,,doradcom finansowym’’. Gdy chciała wypłacić rzekomo wypracowane środki, zamiast pieniędzy spotkała się z próbami zastraszania.
Ostródzianka oszukana na 15 tysięcy złotych. Miał być zysk na kryptowalutach!
W poniedziałek (22.06.2026 r.) do ostródzkiej komendy zgłosiła się 76-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego związanego z kryptowalutami. Seniorka w marcu bieżącego roku w Internecie znalazła ofertę inwestowania w kryptowaluty. Reklama obiecywała szybkie i wysokie zyski przy niewielkim wkładzie finansowym. Kobieta zainteresowała się propozycją i nawiązała kontakt z osobami podającymi się za doradców finansowych.
Przez kolejne miesiące oszuści utrzymywali z nią regularny kontakt, przekonując, że inwestycje przynoszą coraz większe zyski. Seniorka była zapewniana o bezpieczeństwie środków oraz możliwości ich swobodnej wypłaty. Sytuacja zmieniła się, gdy kobieta postanowiła odzyskać zgromadzone pieniądze. Wówczas rzekomi doradcy zaczęli wywierać na niej presję i stosując wobec niej działania mające wzbudzić poczucie zagrożenia skłaniając przy tym do dalszych wpłat. Ostatecznie kobieta zorientowała się, że została oszukana. Łączne straty wyniosły 15 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają o metodach oszustów!
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę podczas podejmowania decyzji finansowych, zwłaszcza tych związanych z inwestowaniem pieniędzy w Internecie. Oszuści wykorzystują profesjonalnie przygotowane strony internetowe, fałszywe reklamy z udziałem znanych osób oraz obietnice szybkiego i pewnego zysku. Należy pamiętać, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, a gwarancja wysokich zysków bez ryzyka powinna wzbudzić naszą czujność.
Przed zainwestowaniem pieniędzy warto dokładnie zweryfikować firmę, z którą zamierzamy współpracować, sprawdzić jej wiarygodność oraz poszukać opinii w niezależnych źródłach. Nigdy nie należy instalować na komputerze lub telefonie programów do zdalnego pulpitu na polecenie nieznanych osób ani udostępniać danych do bankowości elektronicznej. Szczególną ostrożność należy zachować również wtedy, gdy rozmówca wywiera presję czasu, nakłania do zaciągania kredytów lub żąda kolejnych wpłat w celu odblokowania rzekomo wypracowanych środków.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy przerwać kontakt i skonsultować się z rodziną, pracownikiem banku lub skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.
Źródło: Paulina Jastrzębska/KPP Ostróda




