Inwestycje/Biznes
W Morągu Sprzedawali Paliwo Złej Jakości! Na Liście Jeszcze 2 Stacje Z Regionu!
W Morągu sprzedawali paliwo złej jakości! Na liście jeszcze 2 stacje z regionu!

W Morągu sprzedawali paliwo złej jakości! Tak wynika z danych opublikowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na liście są stacje z całego kraju, które sprzedawały złej jakości benzynę i olej napędowy. Oprócz stacji w Morągu są jeszcze 2, gdzie wykryto nieprawidłowości.

UOKiK opublikował listę — w Morągu sprzedawali paliwo złej jakości!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił wyniki ubiegłorocznych kontroli stacji paliw w całym kraju. Wnioski z raportu są pocieszające. Nieprawidłowości jest z roku na rok mniej. Niestety nadal w naszym regionie możemy naciąć się, podjeżdżając pod dystrybutor. Kontrolerzy w ubiegłym roku pobrali 1787 próbek. W 24 przypadkach wykryto paliwo niespełniające norm. Na liście są 3 stacje w województwie Warmińsko-Mazurskim.

  • Matpetrol Nova, Morąg, ul. Przemysłowa 8/1A, woj. warmińsko-mazurskie – olej napędowy; niewłaściwa stabilność oksydacyjna (badanie pierwsze i powtórne)
  • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Olsztyn. ul. Pstrowskiego 28B, woj. warmińsko-mazurskie – benzyna 95; niewłaściwa prężność par
  • Alfred Malinowski, Paweł Malinowski, Monika Malinowska, Sabina Langowska, Świątki 38, woj. warmińsko-mazurskie – olej napędowy; niewłaściwa temperatura zapłonu

Pełny raport Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeczytacie tutaj – LINK.

W Morągu Sprzedawali Paliwo Złej Jakości! Na Liście Jeszcze 2 Stacje Z Regionu!
W Morągu sprzedawali paliwo złej jakości! Na liście jeszcze 2 stacje z regionu!

W mediach społecznościowych — Spotted & Hejted 2: Morąg, Olsztyn, Elbląg, Ostróda, Iława i okolice — pojawiło się domniemane oświadczenie właścicieli stacji w Morągu.

W związku z informacjami, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, chcemy krótko i stanowczo zapewnić: paliwo na naszej stacji jest najwyższej jakości i spełnia wszystkie obowiązujące normy.

Informacje, które krążą w sieci, są nieaktualne — dotyczą sytuacji sprzed 8 miesięcy. Na daną partię paliwa złożyliśmy reklamację i wycofaliśmy z obrotu.

Podjęliśmy wszelkie niezbędne kroki, aby zagwarantować Wam pełne bezpieczeństwo i najwyższy standard paliwa przy każdym tankowaniu.

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy na stację!

Matpetrol Nova


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.