Samorząd

CIĄG DALSZY AFERY PODSŁUCHOWEJ W OSTRÓDZKIM URZĘDZIE

To już oficjalna informacja. W ostródzkim Urzędzie Miasta mogły być zainstalowane podsłuchy. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi ostródzka policja na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Iławie.

REKLAMA

– Dochodzenie prowadzone jest w kierunku artykułu 267 paragraf 3 czyli chodzi o nielegalne uzyskanie informacji, potocznie mówiąc chodzi o podsłuchy – mówi Jan Wierzbicki, szef Prokuratury Rejonowej w Iławie. – Postępowanie ma wyjaśnić czy taka sytuacja miała miejsce, a jeżeli miała, to kto złamał prawo. Doniesienie wpłynęło z Urzędu Miasta w Ostródzie. Na dzień dzisiejszy tylko tyle informacji mogę udzielić.

Przypomnijmy, że w ubiegły piątek do ostródzkiego Urzędu Miasta weszło dwóch funkcjonariuszy policji i rozpytywało niektórych pracowników o ewentualną możliwość istnienia podsłuchów w budynku magistratu. Pisaliśmy o tym tutaj: PODSŁUCHY W URZĘDZIE MIASTA. POLICJA WKROCZYŁA DO OSTRÓDZKIEGO RATUSZA.

Rozmowa policjantów miała się odbyć między innymi z sekretarz urzędu i zastępcą burmistrza. Szczegóły rozmów oczywiście nie są znane, ostródzka policja nie udziela informacji na ten temat. Czynności i przesłuchania trwały także w poniedziałek. Wiadomo, że sprawa nie jest łatwa i potrwa. Według prokuratury w Iławie dopiero za około dwa miesiące będą znane jej szczegóły.

*Art. 267. KK – Bezprawne uzyskanie informacji
§ 3 Tej samej karze ( grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 przyp. red.)  podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

migi