Samorząd

MIASTO CHCE WPROWADZIĆ KARTĘ OSTRÓDZKĄ. W PLANACH ZNIŻKI DLA MIESZKAŃCÓW

Zniżki w sklepach, restauracjach i imprezy organizowane przez miasto. Władze Ostródy chcą wprowadzić Kartę Ostródzką. Najpierw jednak musi się na to zgodzić Rada Miasta.

REKLAMA

Jednym z punktów obrad na najbliższej sesji ostródzkiej rady miasta będzie głosowanie nad projektem uchwały wprowadzenia Karty Ostródzkiej. Co to za “stwór”? Coś na wzór Karty Dużej Rodziny, tym jednak razem nie trzeba będzie być członkiem rodziny wielodzietnej, tylko mieszkańcem Ostródy.

Każda odprowadzająca podatek w mieście osoba będzie mogła sobie taką kartę odebrać. Tak przynajmniej zakłada projekt uchwały, który musi być zaakceptowany przez radnych. Jakie profity będzie miał posiadacz takiego dokumentu? Dość spore.

Zacznijmy od zniżek na bilety na miejskie imprezy, nawet te plenerowe. Zniżki na imprezy sportowe, na basen, do muzeum i galerii, rabaty w wybranych restauracjach, sklepach, pubach. Karta będzie imienna, projektu jak ewentualnie będzie wyglądała jeszcze nie ma.

Gdy radni dadzą zielone światło na jej wprowadzenie, maszyna ruszy. Władze miasta chcą ją wprowadzić jak najszybciej. Kartę będzie można odebrać w Urzędzie Miasta w Ostródzie i będzie ona bezpłatna.

ilustracja przykładowa

migi