Kultura

CMENTARZ “POLSKA GÓRKA” STANIE SIĘ KOLEJNĄ ATRAKCJĄ MIASTA!

“Polska Górka” w Ostródzie przy ulicy Olsztyńskiej, czyli stary cmentarz, na którym pochowany został Gustaw Gizewiusz, doczekała się wreszcie prac porządkowych. Porządków nie tylko polegających na zbieraniu śmieci. Porządków, które mają z tego miejsca zrobić kolejną atrakcję miasta.

REKLAMA

 
10 stycznia 2020 roku można zapisać w dziejach Ostródy jako data wyjątkowa. Dokładnie dziś rozpoczęły się “generalne” porządki na dawnym miejskim cmentarzu przy ulicy Olsztyńskiej. Cmentarzu, gdzie spoczęło ciało Gustawa Gizewiusza i kilkunastu innych oddanych Ostródzie mieszkańców. Do tej pory o uporządkowaniu tego zaniedbanego terenu tylko mówiono. Teraz wreszcie wzięto się do pracy. Dziś pierwsi pracownicy ruszyli w teren i rozpoczęli prace porządkowe.
 
– Chcemy, żeby to miejsce było kolejną atrakcją naszego miasta – mówi Zbigniew Michalak, burmistrz Ostródy. – Nie może być tak, że teren, gdzie pochowani są mieszkańcy Ostródy, mieszkańcy zasłużeni, jest miejscem spotkań osób, które robią sobie tu imprezy.
 
Oczyszczaniem, porządkowaniem terenu na “Polskiej Górce” zajmują się osoby, które chcą w ten sposób odpracować zadłużenie w Miejskiej Administracji Budynków Komunalnych. Tren zostanie oczyszczony z liści, wykarczowane zostaną krzaki, niestety nie można ingerować w istniejąc groby, bo na to nie pozwala Konserwator Zabytków. Więcej na temat Porządków na Polskiej Górce Przeczytacie w najbliższym numerze Naszego Głosu
migi