Ludzie

VII FESTIWAL NAUKI – DZIEŃ OTWARTY DLA UCZELNI W “BAŻYNIAKU”

8 stycznia już po raz siódmy młodzież z Liceum Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie uczestniczyła w Festiwalu Nauki – Dniu Otwartym dla Uczelni.

REKLAMA

Podczas festiwalu uczniowie spotkali się z pracownikami naukowymi i studentami: Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Zaproszeni goście prowadzili z młodzieżą wykłady i zajęcia warsztatowe o różnorodnej tematyce. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną wszystkich uczelni oraz zasadami rekrutacji na poszczególne wydziały i kierunki, porozmawiać z wykładowcami i studentami.

Warto wspomnieć, że po raz pierwszy zajęcia warsztatowe z chemii prowadzili pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Jak poinformowała dr hab. Danuta Zielińska władze uczelni podjęły decyzję o otwarciu nowego kierunku – chemii, od nowego roku akademickiego. To dobra wiadomość dla ostródzkich uczniów, którzy zamierzają studiować ten kierunek.

Nauczyciele z Liceum im. Jana Bażyńskiego mają nadzieję, że takie spotkania „na żywo” z uczelniami pomogą licealistom w znalezieniu własnej ścieżki, ułatwią zaplanowanie dalszej drogi kształcenia i zmotywują do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Organizatorzy: Jolanta Demczuk i Wioletta Ewartowska