Samorząd
Dzień Higieny Rąk W Ostródzie. Dzieci Uczyły Się Zasad Mycia Dłoni
Dzień Higieny Rąk w Ostródzie. Dzieci uczyły się zasad mycia dłoni

Światowy Dzień Higieny Rąk obchodzony jest 5 maja, a jego celem jest promowanie świadomości na temat znaczenia higieny rąk w zapobieganiu infekcjom. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) skierowana głównie do podmiotów medycznych, ale także do wszystkich, aby pamiętali o regularnym myciu rąk w celu ochrony przed zakażeniami. W Ostródzie, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna zorganizowała specjalne warsztaty plenerowe dla uczniów podstawówek.

Dzień Higieny Rąk w Ostródzie. Dzieci uczyły się zasad mycia dłoni

Specjalne plenerowe warsztaty dla dzieci zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostródzie. Wszystko odbyło się przed budynkiem przychodni zdrowia przy ulicy Kościuszki.

Podczas pandemii koronawirusa zwracaliśmy większą uwagę na mycie rąk. Powinniśmy to robić często. Przede wszystkim po wejściu i wyjściu z toalety, a także przed przygotowywaniem posiłków. Ważnym aspektem jest również czas. Mycie rąk powinno trwać minimum 30 sekund. Mówi Patrycja Szymańska, asystent Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Ostródzie

Prawidłowe mycie rąk to kluczowy element higieny osobistej, pomagający zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów. Instrukcja: Zwilż ręce ciepłą wodą, nałóż mydło, dokładnie pocieraj dłonie, w tym przestrzenie między palcami, grzbiety palców, okolice kciuków i nadgarstki. Następnie spłucz dłonie pod bieżącą wodą i wysusz je ręcznikiem

Podczas wydarzenia stoisko wystawił też Powiatowy Szpital w Ostródzie. Tam mieszkańcy mogli skorzystać z porad dietetyka, fizjoterapeuty, a także wykonać podstawowe badania.


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.