Ludzie

DZIŚ 357 PRZYPADKÓW ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM W POLSCE. NIESTETY AŻ 30 ZGONÓW

Dziś w ciągu całego dnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 357 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, które zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. 5 nowych przypadków dotyczy osób z naszego województwa. Niestety znów wzrosła liczba zgonów w Polsce, których było aż 30.

Reklama

Przypmnijmy, że kolejne przypadki na Warmii i Mazurach to:

  • kobieta w średnim wieku z powiatu iławskiego, hospitalizowana jest w szpitalu w Ostródzie;
  • młoda kobieta z Olsztyna, hospitalizowana jest w szpitalu w Ostródzie;
  • kobieta w srednim wieku z powiatu nidzickiego, przebywa w izolacji domowej;
  • starszy mężczyzna  z Olsztyna, przebywa w izolacji domowej;
  • starszy mężczyzna z powiatu braniewskiego, hospitalizowany jest w szpitalu w Elblągu;

W sumie w naszym województwie zakaziło się 92 osoby, z tego 10 już wyzdrowiało, 1 osoba zmarła

Niestety mamy kolejny dzień z największą liczbą przypadków śmiertelnych od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci aż 30 osób zakażonych koronawirusem.

Rano poinformowano o 7 zgonach: Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Po południu doszły kolejne 23 przypadki śmiertelne. To 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.

W sumie w naszym kraju od poczatku epidemii stwierdzono 5205 zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 159 osób.