Samorząd

DZIŚ NADZWYCZAJNA SESJA RADY MIASTA. BEZ BURMISTRZA

Bez udziału burmistrza i jego zastępcy odbędzie się dzisiejsza nadzwyczajna sesja rady miasta, która poświęcona ma być Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji.

Reklama

Główną osią niezgody między władzami a szefem PWiK, Sławomirem Andrysiakiem jest niechęć prezesa do zajęcia się basenem. Burmistrz, któremu zależy by mieszkańcy jak najszybciej mogli korzystać z zamkniętej w poprzedniej kadencji pływalni, potrzebuje operatora, który przejmie kontrolę nad basenem.

Radni zbiorą się dziś pomimo tego, że wiadome było, że zarówno Zbigniew Michalak jak i Agnieszka Majewska-Pawełko, jak udało nam się ustalić, będą dziś brali udział w przesłuchaniu w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym w Białymstoku w charakterze świadków w sprawie m.in. audytu z działalności miasta w latach 2014-2018, który wykazał wiele niejasności w działaniach poprzednich władz Ostródy z Czesławem Najmowiczem na czele.

Wracając do tematu basenu, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zarówno burmistrz jak i szef PWiK doszli do ugody w tej sprawie, o czym wkrótce mają poinformować opinię publiczną. Będziemy czekać zarówno na dobre wieści jak i na wyczekiwane przez całe miasto ponowne otwarcie pływalni.

Poniżej wczorajsza informacja Burmistrza Zbigniewa Michalaka na temat nieobecności, która ukazała się na jego fanpagu.

Szanowni Państwo!

Na środę, 06.11.2019 zaplanowano nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w Ostródzie. Jej tematem przewodnim ma być sytuacja w miejskiej spółce – Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Pragnę Państwa poinformować, że z powodu zaplanowanego znacznie wcześniej wyjazdu służbowego na jutrzejszej sesji zabraknie zarówno mnie, jak i mojego zastępcy Agnieszki Majewskiej-Pawełko.
Powodem, dla którego nie pojawimy się w środę w sali sesyjnej są rozwijające się nowe ustalenia związane z opublikowanym niedawno audytem z działalności miasta w okresie 2014-2018.
Co istotne – sytuacja basenu jest pod kontrolą. Współdziałamy z Prezesem PWiK, by wypracować satysfakcjonujące wszystkich porozumienie. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Zbigniew Michalak