Inwestycje/Biznes

FIRMA OSTRÓDA YACHT WZNOWIŁA PRODUKCJĘ!

Na tę wiadomości czekało wielu mieszkańców Ostródy i okolic. Jeden z największych pracodawców w regionie – firma Ostróda Yacht wznowiła produkcję!

Reklama

Przypomnijmy, że wstrzymanie produkcji i przestój dla załogi trwał od 1 kwietnia. Związany był on z przerwaniem łańcucha dostaw materiałów do produkcji jachtów i łodzi od poddostawców z Włoch, Hiszpanii I Francji. Oczywiście wszystko miało związek z epidemią koronawirusa w tych krajach.

Jak poinformował nas Prezes Zarządu Mirosław Hajdukiewicz, problemy z dostawcami udało rozwiązać się już wcześniej, a w ostatnich dniach trwało przygotowanie zakładu pod względem sanitarnym i bezpieczeństwa. Ostróda Yacht musiała spełnić francuskie wytyczne przygotowane dla całej grupy Beneteau, które są bardziej wymagające niż aktualne polskie przepisy sanitarne.

Ostródzki zakład został więc drobiazgowo przystosowany do nowych wymogów sanitarnych – chodzi m. in o dezynfekcję stanowisk pracy, zakładu, pomieszczeń biurowych, utrzymanie odpowiedniej odległości między pracownikami na stanowiskach pracy czy zapewnienie szczegółowych środków ochrony osobistej według wytycznych dla poszczególnych stanowisk, ilość osób mogących jednocześnie korzystać np. ze stołówki i wiele więcej.

Od dziś wszystko powoli w ostródzkim zakładzie powinno wracać do normy. Mamy nadzieję, że nic nieprzewidzianego nie przeszkodzi już firmie Ostróda Yacht w normalnym funkcjonowaniu, a pracownicy w zdrowiu będą mogli wypełniać swoje zadania.