Samorząd
Gmina Ostróda Z Dotacją Z Urzędu Marszałkowskiego
Tomasz Grabowski | Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego

Dobre wiadomości dla mieszkańców. Gmina Ostróda z dotacją z Urzędu Marszałkowskiego. To duża inwestycja polegająca na skanalizowaniu miejscowości Grabin i Grabinek. Cały projekt ma zostać rozpoczęty i zakończony w tym roku.

Gmina Ostróda z dotacją z Urzędu Marszałkowskiego. Będzie kanalizacja w Grabinie i Grabinku!

Dziś (23.02) Marszałek Województwa Marcin Kuchciński poinformowało o zawarciu 16 umów w ramach Krajowego Planu Odbudowy na inwestycje wodno-ściekowe na terenach wiejskich. Dzięki zwiększeniu puli środków mogliśmy sięgnąć po projekty z listy rezerwowej. Łącznie na gospodarkę wodno-ściekową w naszym regionie przeznaczonych jest już 129 mln zł. Efektem dzisiejszych umów będzie 608 dodatkowych podłączeń do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Wśród zadań, które otrzymały dofinansowanie znalazła się budowa kanalizacji, na odcinku Grabin-Grabinek. Inwestycja w gminie Ostróda szacowana jest na 5,5 miliona złotych, z czego 2 999 700 złotych to wspomniana dotacja z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Za to wybudowanych zostanie 70 przyłączy kanalizacyjnych, cała sieć wraz z kolektorami i przepompowniami.

Gmina Ostróda Z Dotacją Z Urzędu Marszałkowskiego
Źródło: Tomasz Grabowski | Gabinet Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

Po tej inwestycji skanalizowanie gminy Ostróda będzie wynosić 98%. Praktycznie wszystkie miejscowości będą skanalizowane. Pracujemy nadal nad projektami na pełne pokrycie w naszej gminie. Po tej inwestycji nie będzie wsi, bez dostępu do kanalizacji. – Mówi nam wójt Gminy Ostróda, Bogusław Fijas.

Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.