Samorząd

KONFERENCJA BURMISTRZA ZBIGNIEWA MICHALAKA W SPRAWIE IMPASU KOMUNIKACYJNEGO

Impas w sprawie komunikacji miejskiej kursującej po terenie miasta i gminie Ostróda trwa. Przypomnijmy, że 7 września wygasła umowa pomiędzy oboma samorządami na przewóz osób autobusami.

REKLAMA

Dziś, w piątek 20 września, Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak zorganizował specjalną konferencję prasową poświęconą organizacji transportu publicznego na terenie gminy Ostróda. Wyjaśnił na niej w czym tkwi problem z punktu widzenia miasta.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. No i właśnie o pieniądze się rozchodzi w całym “zamieszaniu”. Gmina Wiejska chciała pozostać ze starą stawką za kilometr przejazdu poza granice miasta, władze miasta, dbając o własne finanse, były zmuszone podwyższyć kwotę. Wójt na propozycję nie przystał, “miasto” umowę rozwiązało.

Podczas dzisiejszej konferencji burmistrz zadeklarował, że chce współpracować z władzami Gminy. Cały czas czeka na negocjacje, na rozmowę, na jakikolwiek gest “dobrej woli” ze strony sąsiadów.

Więcej o problemie komunikacyjny w dzisiejszym, papierowym wydaniu Naszego Głosu, który w swoje skrzynce pocztowej powinien znaleźć każdy ostródzianin. 

(migi)