Kronika 112

PIJANA 22-LATKA ODWOZIŁA ZNAJOMYCH DO DOMU

REKLAMA

Przed sądem odpowie 22- latka, która z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie zdecydowała się wsiąść za kierownicę. Policjanci zatrzymali młodą kobietę dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Dziś rano, 21 sierpnia ostródzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na trasie Samborowo – Ostróda porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Osoba zgłaszająca zaniepokoiła się stylem jazdy peugeota. Auto poruszało się tzw. “wężykiem”, na zmianę zwalniało i przyspieszało.

Policjanci zatrzymali wskazany samochód do kontroli i potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą siedziała młoda mieszkanka powiatu. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 2 promile. Jak tłumaczyła kobieta, wracała z Samborowa, gdzie odwoziła swoich znajomych.

Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 22- latka odpowie przed sądem.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo

Telefon do oficera dyżurnego policji, ujęcie obywatelskie, zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie. Mieszkańcy naszego powiatu coraz częściej są żywym przykładem tak odpowiedzialnej reakcji na nietrzeźwych i agresywnych za kółkiem.
Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu ostródzkiego.

Cieszy nas fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również zwykli obywatele, którzy coraz częściej widząc podejrzane manewry kierowców informują o tym funkcjonariuszy.

REKLAMA