Kultura

BĘDĄ NEGOCJACJE W SPRAWIE ORGANIZACJI DISCO POLO W OSTRÓDZIE

REKLAMA

W przyszłym tygodniu burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak ma zaplanowane spotkanie z organizatorami Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej (czyt. Disco Polo) w sprawie ewentualnej organizacji tej imprezy w Ostródzie. Będzie to pierwsza próba obu stron na kompromis dotyczący przede wszystkim kosztów festiwalu.

Po roku przerwy Festiwal Disco Polo może ponownie wrócić do Ostródy. Może, ale nie musi. Wszystko zależy od negocjacji na linii władze Ostródy – Organizatorzy.

Ci drudzy zaproponowali, że dwudniowa impreza będzie kosztowała budżet miasta ponad 500 tysięcy złotych. Taką właśnie ofertę złożyli jesienią ubiegłego roku na biurku burmistrza Zbigniewa Michalaka.

Burmistrz zapewnił, że nie ma nawet mowy o wyłożeniu takich pieniędzy. Powiedział jednak wtedy, że chce rozmawiać z organizatorami festiwalu. Rozmowy więc będą. Pierwsze spotkanie już w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo czy ostatnie.

Kwota zaproponowana przez organizatorów jest spora. Za takie pieniądze można pokusić się o zapewnienie darmowych atrakcji mieszkańcom Ostródy i turystom, przez całe wakacje, nie tylko przez dwa dni biletowanych koncertów.

REKLAMA