Kultura

#HOT16CHALLENGE2 – NAJPIERW OSTRÓDZIANIN, TERAZ PREZYDENT ANDRZEJ DUDA (VIDEO)

REKLAMA

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że ostródzki raper „be vis” nagrał swoją szesnastkę w ramach #Hot16Challenge2? O jego występie pisaliśmy tutaj. Od tego czasu akcja poszła do przodu i oprócz raperów do akcji zapraszani są również celebryci i ludzie polityki. Tym sposobem do akcji został zaproszony Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent odpowiedział na nominacje rapera Zeusa, sam nominował Marylę Rodowicz, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Pectus, Golec uOrkiestrę oraz premiera Mateusza Morawieckiego.

 Czym jest #hot16challenge2?

Przypomnijmy, że Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów pod dowolny beat i nominowaniu do akcji kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Chodzi nie tylko o nagrywanie muzyki, ale również o pomoc w walce z koronawirusem, bowiem wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka na Siepomaga.pl.

Całość zaczął Solar z SBM Label. Akcja z dnia na dzień się rozrasta, a portal youtube zostaje zasypywany kolejnymi szesnastkami. Swoje nagrania opublikowali legendy polskiej sceny hip-hop „Peja”, „Paluch” czy „O.S.T.R.”. Dodatkowo nominacje dostali Dawid Podsiadło czy Paweł Domagała, którzy daleko są od hip-hopowego brzmienia.

Prezydent Andrzej Duda dołączył do akcji

Teraz do wyzwania dołączył sam Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Jak sobie poradził? Możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Osoby chcące wesprzeć akcję zapraszamy na:

https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

KC

REKLAMA