Ludzie

”I TY MOŻESZ ZOSTAĆ POLICJANTEM” – SPOTKANIA FUNKCJONARIUSZY Z MATURZYSTAMI Z OSTRÓDY

REKLAMA

Kto może wstąpić do służby, jakie niezbędne wymagania należy spełnić oraz jak wygląda proces rekrutacji do Policji. Na te i wiele innych pytań odpowiadali przedstawiciele ostródzkiej komendy podczas wtorkowych spotkań z uczniami klas maturalnych w Zespole Szkół Rolniczych oraz Zespole Szkół Zawodowych w Ostródzie.

We wtorek przedstawiciele ostródzkiej komendy odwiedzili dwie ostródzkie szkoły w ramach trwającego cyklu spotkań przebiegających pod hasłem  „I Ty możesz zostać policjantem”. Pierwsze spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Ostródzie, a drugie w Zespole Szkół Rolniczych im. W. Witosa, również w Ostródzie. W spotkaniach uczestniczyło w sumie ponad stu uczniów.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do służby w formacji policyjnej. Specjalistka działu kadr z ostródzkiej komendy przedstawiła uczniom poszczególne etapy rekrutacji opisując dokładnie, na czym polegają i jakie wymagania należy spełnić, by dostać się do służby.

Policjanci obecni na spotkaniach opowiadali o swoich doświadczeniach i o tym na czym polega praca, jaką wykonują oraz jakie są ich zadania służbowe.

Młodzież mogła skorzystać również z ulotek przygotowanych przez specjalistę działu kadr ostródzkiej komendy, które zawierają wszystkie niezbędne informacje dla kandydatów do służby w Policji.

zdjęcia i źródło: KPP Ostróda

REKLAMA