Ludzie

KRASNOLUDKI Z ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 4 W OSTRÓDZIE ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW

REKLAMA

W miniony poniedziałek 25 listopada  w grupie „Krasnali” z przedszkola Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Ostródzie odbyło się spotkanie profilaktyczne pod kątem szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Policjantka odwiedzająca przedszkolaków przeczytała im wierszyk o niesfornym pawiu, który przechodził przez drogę na czerwonym świetle. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą i podzieliły się swoimi przemyśleniami na temat zagrożeń związanych z niestosowaniem przepisów ruchu drogowego. Podczas spotkanie maluchy otrzymały opaski odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie i obiecały je nosić.

Dziś, w środę 27 listopada, „Krasnale” przywędrowały do ostródzkiej komendy aby przyjrzeć się pracy policjantów. Zwiedziły komendę i oglądały pojazdy służbowe.

Przedszkolakom najbardziej podobał się pokój policyjnych techników. Policjanci pokazali najmłodszym w jaki sposób zbiera się odciski palców a na koniec wizyty każde z dzieci otrzymało na pamiątkę kartkę ze swoim odciskiem palca.

Dzisiejsze spotkanie z przedszkolakami odbyło się w ramach programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki policji”.

KPP Ostróda

REKLAMA