KulturaLudzie

POCHODZĄCY Z OSTRÓDY KRZYSZTOF DOBIES PRZESTAŁ BYĆ RZECZNIKIEM PRASOWYM WOŚP

Pochodzący z Ostródy Krzysztof Dobies zrezygnował w dniu wczorajszym z funkcji rzecznika prasowego Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był on jednym z najbliższych współpracowników Jurka Owsiaka.

Z dniem dzisiejszym, z moich osobistych przyczyn, na mocy porozumienia stron i w nieustającym szacunku – zakończyła się moja 19-letnia praca w WOŚP – Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – poinformował na sowim facebooku Krzysztof Dobies

Krzysztof Dobies związany jest z WOŚP od wielu lat, właściwie od swojego pierwszego Przystanku Woodstock w Żarach w 1997 roku. Mieszkał wtedy w Ostródzie.

To była cudowna, magiczna, pełna fantastycznych chwil i emocji, wieloletnia i niezapomniana przygoda. Wszystkie te lata ukształtowały mnie takim, jakim dziś jestem. Dały mi wiedzę, doświadczenia, ale także system wartości i filarów, na którym zbudowałem swój osobisty i zawodowy świat. To coś, co będzie mi towarzyszyło do końca świata i jeden dzień dłużej i za co jestem i będę Orkiestrze dozgonnie wdzięczny. – podkreśla w swoim wczorajszym oświadczenu Krzysztof Dobies

W latach 1997-2001 roku Krzysztof Dobies badał rynek wędlin w naszym kraju – był analitykiem rynku w Morlinach. W 2001 roku objął funkcję rzecznika Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i pełnił ją do wczoraj. W Fundacji znany jako Milkee.

Nigdy nie uda mi się podziękować wszystkim, którym chciałbym to ważne słowo osobiście przekazać – dziękuję. Przede wszystkim Jurek Owsiak, Dzidzi i Zarządowi Fundacji za zaufanie i wszystko to, co przez ten jakże długi czas razem przeżyliśmy. Kiedy się poznawaliśmy, byłem młokosem poznającym świat i jego jakże nieraz skomplikowane niuanse. Czerpałem zawsze z Waszej skarbnicy wiedzy i doświadczenia i nadal będę to robił. I zawsze pozostaję do Waszej dyspozycji. Dziękuję wszystkim moim współpracownikom w Fundacji, których poznałem, z którymi tak wiele przeszedłem, na których zawsze mogłem liczyć, którzy jako zespół zawsze stanowili monolit nie do ruszenia. – podkreślił Krzysztof Dobies

Jak napisał w swoim oświadczeniu Krzysztof Dobies, na razie obowiązki rzecznika prasowego WOŚP przejmie Anna Maria Orzech.

Na swoim pierwszym Przystanku Woodstock w 1997 roku Krzysztof Dobies założył koszulkę z napisem Pokojowy Patrol, nie ma wiec się co dziwić, że szczególnie podziękował wolantariuszom i pracownikom Pokojowego Patrolu.

Słowa te kieruję także do licznego grona wolontariuszy, którzy wspierali nas w pracy na wielu Finałach i Festiwalach, zakładając koszulkę z napisem „Pokojowy Patrol – Centrum Prasowe”. Nikt nie ma obok siebie takiej ekipy, jak Wy – wiecie do doskonale i niech to daje Wam siłę i moc.

No i wreszcie – dziękuję wszystkim moim przyjaciołom z Pokojowy Patrol. Pierwszy raz na Przystanku Woodstock (dziś Pol’and’Rock Festival) pojawiłem się w roku 1997, zakładając wtedy białą koszulkę z odblaskiem i napisem „Pokojowy Patrol”. To arcyważna idea, z którą związany będę zawsze i każdy z Was jest i będzie dla mnie jak członek rodziny.

Krzysztof Dobies pełnił funkcję rzecznika prasowego przez 19 lat, z WOŚP-em związany jest dużo więcej. Aktualnie mieszka w Warszawie.

No więc najbardziej generalnie – dziękuję wszystkim, którym bliska jest idea miłości, przyjaźni i muzyki – ten fundament, na którym zbudowany jest magiczny świat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Idzie nowe! Najlepsze przed nami! Te słowa kieruję szczególnie w stronę tych, w których oczach i sercach widziałem dziś łzy i smutek. Pogońcie precz czarne myśli! Ja mam w sobie masę zapału, ja jestem podekscytowany tym, co nadchodzi, ja z ogromną ciekawością otwierać będę teraz kolejne drzwi, poprzez które wejdę w nieznane rejony życia, jakiego jeszcze sporo przede mną. Co ważne dla Was wszystkich – żadnych drzwi za sobą zamykać nie będę, więc zawsze do Waszej dyspozycji!

A Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – cóż, tego nie da się wymazać!

Milkee

Wiwat rewolucja!!! 😊Z dniem dzisiejszym, z moich osobistych przyczyn, na mocy porozumienia stron i w nieustającym…

Opublikowany przez Krzysztofa Dobiesa Czwartek, 7 maja 2020

REKLAMA