Ludzie

SZKOLENIE DLA PSÓW POLICYJNYCH I ICH OPIEKUNÓW

REKLAMA

W szkoleniu brali udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, którzy na co dzień są opiekunami psów policyjnych. To trudna i odpowiedzialna rola, gdyż praca psów wykorzystywana jest do tropienia śladów, działań antyterrorystycznych, działań związanych z zabezpieczaniem i przywracaniem porządku publicznego podczas imprez masowych.

Szkolenie przeprowadził asp. szt. Tomasz Stępień z KMP we Wrocławiu, który na naszym terenie szkolił strażaków w tym samym zakresie. Na zaproszenie Wydziału Kadr i Szkolenia oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w czasie wolnym od służby postanowił przekazać swoją wiedzę policyjnym kolegom. W roli pozoranta towarzyszył mu owczarek australijski – Bono oraz owczarek belgijski malinois – Invictus. W szkoleniu uczestniczyło 11 przewodników z KWP w Olsztynie, KMP w Olsztynie i Elblągu oraz KPP w Ostródzie.

Na szkoleniu zostały poruszone zagadnienia dotyczące doboru odpowiedniego wyposażenia apteczki, jak i sprzętu ochronnego dla czworonogów. Przewodnicy uczyli się również, jak się zachowywać podczas udzielania pierwszej pomocy psom, jak ocenić ich stan zdrowia, opatrywać ich zranienia i urazy oraz jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową. Było to pierwsze tego typu szkolenie na naszym terenie, które zostało bardzo docenione przez osoby w nim uczestniczące.

A oto film ze szkolenia:

źródło i zdjęcia: KWP

REKLAMA