Ludzie

W PRZEDSZKOLU NIEPUBLICZNYM “RADOŚĆ” ODBYŁO SIĘ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

REKLAMA

Dzień 6 listopada pozostanie na długo w pamięci trzyletnich dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Radość” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. W uroczystości brali udział rodzice trzyletnich “Biedronek” oraz pani dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Następnie dyrektor przedszkola, Jadwiga Otremba dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek. Po uroczystości wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w degustacji tortu, specjalnie przygotowanego na uroczystość pasowania.

Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku mam i tatusiów pojawiły się łzy wzruszenia. Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

Dla Przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

tekst: Katarzyna Kuba

 

REKLAMA