Ludzie

NACZELNICZKA WYDZIAŁU GEODEZJI I GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ ZWOLNIONA

Zapadają pierwsze decyzje po miażdżącym poprzednią ekipę audycie w ostródzkim Urzędzie Miasta. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Małgorzata Trzcińska, pełniąca dotychczas funkcję Naczelnika Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta w Ostródzie, została dziś zwolniona ze swojej posady.

Reklama

Wypowiedzenie dla Trzcińskiej dziwić nie może. Choć nie znamy dokładnych powodów jej zwolnienia, to możemy przypuszczać, że ma to związek z opublikowanym wczoraj audytem z działalności Gminy Miejskiej Ostróda w latach 2014-2018, który w bardzo krytyczny sposób opowiada o rażących zaniedbaniach i błędach, popełnianych przez poprzednią ekipę z byłym już burmistrzem Czesławem Najmowiczem na czele.

Niezależny audyt wskazał także na szereg poważnych błędów w funkcjonowaniu departamentu zarządzanego przez Małgorzatę Trzcińską. Dowodzony przez nią Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej był jednym z głównych odpowiedzialnych za sprzedaż działki przy Placu Tysiąclecia w cenie zaniżonej o blisko 1,5 miliona złotych! Nie mogło to pozostać bez reakcji władz Ostródy.

Dziś byłej już naczelniczce wręczone zostało odwołanie z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, z jednoczesnym zwolnieniem z pełnienia funkcji w ostródzkim magistracie.

O fragmencie audytu, do którego na pewno będziemy jeszcze wielokrotnie wracać, dotyczącym feralnej sprzedaży terenu przy Placu Tysiąclecia, pisaliśmy już dzisiaj w oddzielnym artykule.