Ludzie

MICHAŁ KŁOSOWSKI Z INTERNATU EKONOMIKA JEDNYM Z “OŚMIU WSPANIAŁYCH” W POLSCE!

Wychowanek Internatu i uczeń Michał Kłosowski wśród Wspaniałych Polski w XXVI Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych!” Gratulacje dla Michała, bo to ogromny sukces. Brawo dla opiekuna Klubu Ośmiu Alicji Sposób!

Reklama

W dniach 8-26 czerwca odbyły się eliminacje XXVI do Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Po wnikliwej analizie kart zgłoszeniowych oraz głosowaniu korespondencyjnym za pośrednictwem kart ocen z systemem punktacji, jury wyłoniło laureatów. Wśród najlepszej ósemki w Polsce znalazł się Michał Kłosowski reprezentujący Powiat Ostródzki!

Oto cała ósemka laureatów:

  1. Jodkowska Luiza- Białystok
  2. Jóźwiak Mateusz – Skierniewice
  3. Kłosowski Michał – Powiat Ostródzki
  4. Marciniak Małgorzata -Włocławek
  5. Umiastowska Wiktoria – Powiat Sochaczewski
  6. Wilińska Zuzanna – Siedlce
  7. Zawistowski Maciej Tadeusz – Wrocław
  8. Patoka Paweł – Warszawa

Michał to wieloletni wolontariusz, który od początku pobytu w Internacie ZSZ im. S. Petöfii należał do Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu. Michał został zgłoszony do XVIII Edycji Powiatowego Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych” gdzie jego praca została doceniona przez Jury i zdobył on tytuł “Wspaniały Powiatu”.

Jego działalność jest bardzo bogata i wymienienie wszystkich jego dokonań graniczy z cudem. Jego dotychczasowy dorobek wolontariacki przestawia się imponująco.

Michał działa w swojej szkole jako: kapitan drużyny siatkarskiej, członek PCK, konferansjer i aktor w bardzo wielu uroczystościach, dwukrotnie brał udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, indywidualne doskonali umiejętności zawodowe i psycho- społeczne. Jest strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Saminie.

Działalność internacka Michała to głównie praca w Ośrodku Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczym przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przyjaźń z podopiecznymi Internatu Zespołu Placówek Szkolno- Rewalidacyjno- Wychowawczych w Ostródzie, aktor w Klubie Seniora przy Parafii Św. Jana Bosko w Ostródzie, uczestnik projektu realizowanego z seniorami “Aktywni Seniorzy W Ostródzie”, aktor i prowadzący wielu uroczystości internackich.

W grudniu 2019 roku Michał za swoje działania wolontarystyczne uzyskał tytuł Laureata Konkursu „Barwy Wolontariatu”, który odebrał z rąk Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Ten życzliwy, dyskretny i obdarzony empatią chłopak nie potrafi odmówić człowiekowi będącemu w potrzebie. Mówi, że dalej zamierza pomagać i chciałby czynić to jeszcze skuteczniej. Michał Kłosowski będzie reprezentował Powiat Ostródzki na Ogólnopolskiej Edycji Konkursu Ośmiu Wspaniałych w Warszawie.

Jego postawa świetnie wpisuje się w hasło: więcej bliźniego, mniej ego.

Tekst: A. Sposób, A. Kołodziejska,   Foto: A. Kołodziejska

Michał Kłosowski- Wolontariusz