Kronika 112

SEAT NAJECHAŁ NA TYŁ FORDA W BAŁCYNACH (GMINA OSTRÓDA)

Wczoraj 1 lipca informowaliśmy Was o kolizji na krajowej siódemce, do której doszło po południu koło węzła Rychnowo. Pisaliśmy o tym tutaj: OPEL UDERZYŁ W TYŁ BUSA, A TEN W BARIERKI NA S-7 KOŁO RYCHNOWA (GMINA GRUNWALD). Niecałe dwie godziny później do podobnego zdarzenia doszło w Bałcynach na terenie Gminy Ostróda.

Reklama

Także tutaj doszło do niezachowania odpowiedniej odległości między pojazdami. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody – seat i ford.

Jak poinformowała na mł. asp. Anna Balińska z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, kierowca seata nie zachował zarówno odpowiedniej prędkości dostosowanej do warunków na drodze, jak i bezpiecznej odległości między poprzedzającym go pojazdem, w pewnym momencie najeżdżając na tył forda.

Na szczęście, mimo, że samochodami podróżowało w sumie 6 osób, w tym dzieci, nikt nie został ranny i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Na miejscu pracowały:zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie, Ochotnicze Straże Pożarne ze Smykówka i Reszek oraz policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Foto: OSP Smykówko