Kronika 112
Policja Zatrzymała Złodziei, Którzy Okradli Księdza W Ostródzie!
Policja zatrzymała złodziei, którzy okradli księdza w Ostródzie!

Policja zatrzymała złodziei, którzy okradli księdza w Ostródzie! To szczęśliwy finał bulwersującej sprawy, o której pisaliśmy pierwsi! Dzięki skutecznej i skrupulatnej pracy ostródzkich policjantów pionu kryminalnego zatrzymano cztery osoby podejrzewane o kradzież z włamaniem do jednej z plebanii w Ostródzie. Do przestępstwa doszło 16 stycznia bieżącego roku. Sprawcy splądrowali budynek i dokonali kradzieży mienia o wartości przekraczającej 5 tysięcy złotych. Część podejrzanych odpowie za popełnione czyny w warunkach multirecydywy.

Policja zatrzymała złodziei, którzy okradli księdza w Ostródzie!

Do włamania na plebanię jednej z ostródzkich parafii doszło wieczorem dnia 16 stycznia 2026 roku. Sprawcy, wykorzystując nieobecność proboszcza, podjechali pod budynek, pokonali zabezpieczenie poprzez wyłamanie zamka w drzwiach wejściowych do budynku, a następnie splądrowali wszystkie pomieszczenia domu parafialnego. Z wnętrza plebanii ukradli m.in. pieniądze, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, a także dowód osobisty oraz dwie karty bankomatowe. Łączną wartość strat oszacowano na kwotę przekraczającą 5 000 złotych.

O zdarzeniu ostródzcy policjanci zostali powiadomieni przez proboszcza w dniu włamania. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do intensywnych działań zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców. Ostródzcy kryminalni jeszcze tego samego dnia przeprowadzili szereg czynności procesowych. Do sprawy włączyli się również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Skrupulatna, konsekwentna i profesjonalna praca policjantów, oparta na doświadczeniu oraz ścisłej współpracy pomiędzy jednostkami, doprowadziła do wytypowania i zatrzymania czterech osób podejrzewanych o udział w tym przestępstwie. Do zatrzymania doszło w czwartek, 29 stycznia 2026 roku, na terenie powiatu brodnickiego. Policjanci zatrzymali tego dnia trzech mężczyzn oraz kobietę.

Zatrzymana kobieta została przesłuchana w charakterze świadka a następnie zwolniona. Jednak podczas zatrzymania posiadała jednak przy sobie narkotyki, w związku z czym usłyszała zarzuty i poniesie odpowiedzialność karną z tego tytułu. Pozostali trzej mężczyźni w wieku od 40 do 49 lat usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży dokumentów i kart bankomatowych. Dwóch z nich odpowie za popełnione czyny w warunkach tzw. multirecydywy, ponieważ wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

W sobotę (31.01.2026) decyzją ostródzkiego sądu – wobec 47-letniego mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych dwóch podejrzanych, w wieku 40 i 49 lat, prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KPP Ostróda


Po więcej najświeższych informacji z Ostródy i regionu zapraszamy Was na portal Nasz Głos Ostróda .
Kliknij i bądź na bieżąco — newsy, wideo i kulisy lokalnych spraw.