Sport

GDY ROZGRYWKI III LIGI NIE ZOSTANĄ DOKOŃCZONE – SOKÓŁ Z AWANSEM?

REKLAMA

12 marca w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu. Podczas posiedzenia podjęto decyzje m.in. dotyczące sytuacji, w której nie będzie już możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020. Wszystko spowodowane jest panującą pandemią koronawirusa.Rozgrywki III ligi na razie zawieszone

W wydanym komunikacie Zarząd PZPN postanowił:

Według art. 1 rozgrywki szczebla trzecioligowego i niższych zostały zawieszone – na razie do 29 marca. Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi miały być rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek bez udziału publiczności, jednak późniejsza decyzją też zostały zawieszone.

Oznacza to, że co najmniej do 29 marca piłkarze m.in. Sokoła Ostróda nie wybiegną na boisko, by rywalizować o punkty.

Gdy nie uda się już wznowić rozgrywek

I teraz najciekawsze, czyli co się stanie, gdy nie uda się już dokończyć rozgrywek (a w tej chwili i taką sytuację trzeba brać pod uwagę). Z kolejnego art. komunikatu wynika, że w przypadku nie dokończenia rozgrywek zespół Sokoła Ostróda awansuje do wyższej ligi!

Jak możemy przeczytać:

1. Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek sezonu 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

2. Za ostatnią rozegraną kolejkę rozgrywek przyjmuję się tę, w ramach której zostały rozegrane wszystkie zaplanowane mecze lub w sytuacji nierozegrania pojedynczych meczów zostały one zweryfikowane, zgodnie z postanowieniami regulaminów rozgrywek lub Uchwały nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku Zarządu PZPN w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

Na dzień dzisiejszy Sokół Ostróda jest liderem rozgrywek III ligi grupy pierwszej i w przypadku ich zakończenia w tym momencie zespół awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. Nawet w przypadku, gdyby wziąć pod uwagę ostatnią pełną kolejkę (16-stą – zaległy mecz z Legią II Warszawa z 17-tej), wtedy też Sokół awansowałby, ponieważ w tym momencie był już liderem trzecioligowej tabeli. Wszystko oczywiście pod warunkiem, ze nie uda się rozegrać zaległego spotkania.

Mimo wszystko chcielibyśmy wznowienia rozgrywek III ligi

Jako, ze sytuacja jest dynamiczna, w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju, może okazać się, że rozgrywek nie uda się już wznowić (czego mimo wszystko każdy chyba chciałby z wiadomych względów uniknąć).

KC

KC

REKLAMA