Ludzie

KOLEJNE 2 OSOBY Z KORONAWIRUSEM PRZEBYWAJĄ W SZPITALU W OSTRÓDZIE

Do 205 wzrosła liczba zarażonych koronawirusem w Polsce. Dziś rano poinformowano o kolejnych 28 przypadkach, z tego kolejne 2 przypadki dotyczą naszego województwa, gdzie w sumie mamy już 7 zakażeń. Wszystkie osoby przebywają w ostródzkim szpitalu.

Reklama

Jak poinformował nas rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, kolejne dwie osoby z naszego województwa to pacjenci, którzy wrócili z zagranicy – 38 latek z Austrii, 59-latek z Włoch. Ich stan jest dobry, podobnie jak pozostałych pacjentów, którzy hospitalizowani są dłużej.

Wczoraj wieczorem w ostródzkim szpitalu było hospitalizowanych w sumie 61 pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Osoby te poddawane są kwarantannie i czekają na wyniki testów.

Także wczoraj do ostródzkiego szpitala został wysłany specjalny rządowy pakiet, zawierający 1000 maseczek i 1000 kombinezonów ochronnych.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia:

Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.