Samorząd

WDRAŻANIE E-USŁUG W URZĘDZIE MIEJSKIM W OSTRÓDZIE PRZYŚPIESZY ZAŁATWIANIE SPRAW

Urząd Miasta informuje, że w ciągu najbliższych tygodni będą trwały zintensyfikowane prace związane z wdrażaniem systemów elektronicznych w tymże urzędzie.

REKLAMA

Zmiany te umożliwią załatwienie wielu spraw bez przysłowiowego „wychodzenia z domu”, na przykład: wymiana dowodu, zajęcie pasa drogowego, zaświadczenia z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, sprawy podatkowe, meldunkowe itp.

Od kilku tygodni w urzędzie trwają spotkania robocze i informacyjne. Wkrótce ruszą także szkolenia i testowanie nowych systemów informatycznych. To trudne przedsięwzięcie, stąd też uprzedzenie, że mogą zdarzyć się dni, kiedy praca urzędu będzie ograniczona.

Wdrażanie nowych procesów i programów wymaga czasu i zaangażowania osób, które muszą nauczyć się pracy na nowych systemach. Jednocześnie Urząd Miasta zapewnia, że planowanie wdrażania e-usług będzie przeprowadzane tak, by nie utrudniać nikomu załatwiania bieżących spraw. O wszelkich ograniczeniach Urzad będzie informować na bieżąco.
Po zakończeniu wdrażania, efektem końcowym będzie poprawa obiegu dokumentów i przyspieszenie załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Ostródzie.

źródło: Miasto Ostróda