Kronika 112

OSTRÓDA: ARESZTOWANO DWÓCH MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY UKRADLI SPORTOWĄ ODZIEŻ ZE SKLEPU

W minioną sobotę do policyjnej celi trafiło dwóch mieszkańców Ostródy. Mężczyźni z jednego ze sklepów odzieżowych ukradli sportowe ubrania. Ekspedientki opisały szczegółowo sprawców kradzieży i na tej podstawie, jeszcze tego samego, dwaj mieszkańcy miasta zostali zatrzymani.

REKLAMA

W minioną sobotę oficer dyżurny ostródzkiej policji został poinformowany o kradzieży ubrań w jednym ze sklepów sportowych na terenie miasta. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Po rozpytaniu ekspedientek okazało się, że ze sklepu zginęły dwie markowe bluzy o łącznej wartości prawie 400 złotych. Kradzieży mieli dokonać dwaj mężczyźni, a ich łupem miało paść więcej rzeczy, ale pracownice sklepu skutecznie im to uniemożliwiły.

Dwaj podejrzani jeszcze tego samego dnia trafili do celi. Policjanci ostródzkiej patrolówki szybko wpadli na ich trop, ponieważ pracownice sklepu skrupulatnie opisały ich wygląd. Wczoraj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. 25 i 28-latek nie kwestionowali swojej winy. W przypadku 28-latka kara za popełnione przestępstwo będzie surowsza ponieważ czynu tego dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Teraz do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Za przestępstwo kradzieży rozbójniczej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Ostróda