Inwestycje/Biznes

LEGIA SKŁADA PROTEST W SPRAWIE DECYZJI WMZPN DAJĄCEJ AWANS SOKOŁOWI

Legia Warszawa nie składa broni i złożyła protest w sprawie decyzji Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który na swoim posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek 18 maja. Przypomnijmy, ze podjęto decyzję o zakończeniu III ligowych rozgrywek i awansie do II ligi Sokoła Ostróda.

Reklama

Legia protestuje też poprzez akcje na facebooku #ukaraniZaKadrę.

Przypomnijmy, że kością niezgody jest zaległy mecz z rundy jesiennej, który nie odbył się na prośbę Legii. Niektórzy młodzi zawodnicy zostawi wtedy powołani do reprezentacji juniorskich.

Z apelem wystąpił dyrektor Akademii Legii, były wielokrotny reprezentant Polski Jacek Zieliński. Możemy w nim przeczytać:

Z decyzją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, której skutkiem jest odebranie zespołowi Legia II możliwości uczciwego, sportowego rozstrzygnięcia awansu do II ligi, wczoraj wnieśliśmy jako Klub protest od decyzji WMZPN i niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jako były piłkarz i trener, człowiek który całe życie poświęcił polskiej piłce, a dziś Dyrektor Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, odpowiedzialny za rozwój młodych, utalentowanych zawodników, apeluję o:

  • umożliwienie rozegrania zaległego meczu z drużyną Sokół Ostróda, który w sportowy sposób rozstrzygnie kwestie awansu do II ligi
  • niekaranie młodych piłkarzy Legii za branie udziału w zgrupowaniach i meczach kadry narodowej, co było przyczyną przełożenia meczu z Sokołem Ostróda
  • niekaranie Legii Warszawa za udostępnianie piłkarzy młodzieżowym kadrom narodowym na każde zgrupowanie oraz turniej, na który zostają oni powołani
  • niezabijanie sportowego ducha, marzeń i ambicji młodych piłkarzy poprzez podejmowanie krzywdzących decyzji przy zielonym stoliku w sytuacji, gdy istniała i nadal istnieje możliwość zakończenia rywalizacji sportowej na boisku.  

Legia II jest ambitną drużyną złożoną z młodych zdolnych zawodników. To w niej kształtują się takie talenty jak Michał Karbownik, Mateusz Praszelik, Cezary Miszta, Maciej Rosołek i wielu innych, którzy w przyszłości będą dumą polskiej piłki. Wszyscy oni zasłużyli na to, by na boisku walczyć o awans, który chce się im odebrać arbitralną, przedwczesną i niesprawiedliwą decyzją działaczy.

Liczę, że podobnie jak w przypadku sytuacji klubów Motor Lublin i Hutnik Kraków, władze polskiej piłki podejmą kroki umożliwiające uczciwe rozstrzygnięcie awansu do II ligi.